CHCETE PRODAT NEMOVITOST?

Podívejte se, jak konkrétně vám mohu pomoci.

Věřím ve spolehlivost, čestnost a lidský přístup. Nejlepší výsledky mi přináší radost z poctivé práce a touha
se neustále zlepšovat a vzdělávat ve svém oboru. I proto většinu obchodů realizuji na základě doporučení
spokojených klientů, čehož si nesmírně vážím. 


Služby při prodeji


Jak probíhá spolupráce se mnou 

Prodej nemovitosti může být rychlý ale i časově náročný proces, který pokaždé vyžaduje poměrně složité právní operace a dobrý tah na branku. Vysvětlím vám průběh prodeje a co nás, v případě společné spolupráce, čeká.

Nejdříve zhodnotím situaci, ve které se nacházíte. Kdo jste, co potřebujete řešit, do kdy chcete (nebo musíte) prodat Váš byt či dům. Jak na nemovitost nahlíží trh a jakou Vy sami máte představu o její ceně.

Téměř vždy se objeví nová fakta, která mají vliv na cenu a celkový průběh prodeje a Vaši bezpečnost. Je několik věcí, které s prodejem souvisí a které často nejsou na první pohled vidět.

Objektivně posoudím Vaši nemovitost. Prověřím její právní stav a zajistím aktuální list vlastnictví z katastru, abych zjistila, zda není zatížena nějakým omezením – tzv. právní vadou. Pokud máte na nemovitosti například hypotéku nebo předkupní právo, existuje několik postupů, jak uvedenou situaci řešit a jak vše správně načasovat. Vše vám vysvětlím a doporučím vhodný postup.


Jak prodat byt za maximum, rychle a bezpečně

Správně zvolená forma prezentace zaujme bonitní zájemce, kteří jsou ochotni zaplatit nejvyšší cenu. V době internetové hrají důležitou roli nová média a online marketing. Velmi důležitý je kvalitní právní servis provázející celý proces prodeje až do úspěšného převodu na nového majitele.

Profesionální realitní makléři pracují exkluzivně, což znamená, že v danou chvíli jimi nabízenou nemovitost nenabízí nikdo jiný. Jedině tak mohou dosáhnout maximálního prodejního výsledku, mít věci plně pod kontrolou a zájemcům o nákup garantovat seriózní obchod.

Nemovitosti, které jsou nabízeny více subjekty přímo motivují ke slevě. To je škoda, na které tratí nejvíc majitel!


To nejlepší pro vaši nemovitost 

Nemovitost je důležité na prodej správně připravit

S pomocí profesionálního fotografa a kameramana se postaráme o to, aby Vaše nemovitost získala špičkovou prezentaci a udělala na zájemce dojem. Smyslem přípravy prodeje není tajit negativa ale vyzdvihnout pozitiva a odhalit skrytý potenciál. V rámci přípravy na prodej se řeší také prodejní dokumentace, průkaz energetické náročnosti a další náležitosti. Pokud některé z nich nebudete mít, pomohu vám je zajistit.

Zajistím odborný odhad tržní ceny a doporučím vhodný postup prodeje

Zdarma pro Vás zpracuji odhad reálné tržní ceny. Řídím se aktuální situací na trhu, stavem konkurenčních nabídek a uskutečněnými prodeji, které jsou evidovány na katastru nemovitostí. Pracuji s reálnými daty nikoliv jen s nabídkovými cenami, které jsou často zavádějící.

Profesionální propagace a realitní marketing k Vašim službám

Mezi prodejní nástroje, se kterými pracuji, patří tištěná média ve vybraných lokalitách a tradiční realitní servery (sreality, reality.idnes,mix reality a další). Dále je to vlastní blog, obsahový marketing a cílené kampaně na sociálních sítích.

Profesionálně vedené prohlídky se zájemci 

Bohužel ne každý zájemce o prohlídku chce nemovitost koupit nebo je schopen ji financovat. Díky profesním zkušenostem a komunikaci se zájemci dokáži rozlišit skutečné zájemce od těch fiktivních.

Je běžné, že z několika desítek zájemců může nemovitost ve finále financovat jen několik z nich. Jak mezi nimi rozlišit, komu dát přednost a jak to všechno načasovat, není vůbec snadné.

Bezpečná finanční úschova

Nemovitost přechází na nového majitele až při zápisu jeho nového vlastnického práva do katastru nemovitostí. Peněžní úschova dává oběma stranám (kupujícímu i prodávajícímu) jistotu, že o své peníze/svůj majetek nepřijdou. Vše zařídím, advokátní úschova je v ceně realitní provize.

Příprava smluv a právní služby

Všechny smluvní dokumenty jsou pro každého klienta připravovány samostatně specializovaným právníkem. Peníze klientů jsou po celou dobu transakce uloženy na chráněném účtu v advokátní nebo jiné bezpečné úschově a jsou uvolněny až po úspěšném převodu nemovitosti na nového vlastníka.

Katastr nemovitostí, finanční úřad a další

Vklad do katastru trvá zpravidla 25-35 dní. Je velmi důležité, aby byl návrh na nový vklad podán správně a KN jej nevrátil zpátky k přepracování, což by vedlo k časovým i finančním výdajům. Tyto věci pečlivě hlídám, aby vše dopadlo skvěle již napoprvé!

Provedení vkladu a vyplacení peněz prodávajícímu

Po provedení vkladu nového vlastnického práva na katastru nechám vyhotovit aktuální list vlastnictví s novým vlastníkem, který předložím schovateli. Teprve na základě tohoto dokumentu a prověrce právního stavu nemovitosti provede schovatel výplatu uschované částky.


Realitní provize

Odměna zprostředkovatele – realitní provize je součástí kupní ceny a je zahrnuta v kupní ceně. Její výše se liší podle celkové náročnosti zakázky a lokality, nejčastěji 3 % z kupní ceny. V provizi je zahrnut kompletní realitní a právní servis. Často kladené dotazy


Jak dlouho trvá prodat byt?

Najít kupce u atraktivní nemovitosti může trvat několik dní až 3 měsíce. U rodinných domů je doba obvykle delší. Časový rozptyl je poměrně široký a závisí na mnoha faktorech, ceně, kategorii, lokalitě, financování i právním stavu nemovitosti. Od chvíle nalezení kupce trvá celý proces prodeje cca 2-3 měsíce. Když má kupující vlastní peníze a neřeší se hypotéka, může být nemovitost fakticky prodána do 4 týdnů. Ochranná lhůta na katastru trvá 20 dní. Zřízení hypotéky trvá cca 3 týdny, banka dělá odhad ceny, připravuje zástavní smlouvy, které se vkládají na katastr, +příprava dalších smluv – KS, úschova atd. Pak běží ochranná lhůta katastru, až pak dojde k zápisu nového vlastnického práva.